/Files/photogallery/Зелінська.jpg

Зелінська Н.О. має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю «учитель біології», а з 2010 року другу повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю «вчитель трудового навчання, виробничих технологій, креслення та безпеки життєдіяльності» та працює за фахом у Клавдіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з 1994 року. Має вищу кваліфікаційну категорію та звання «старший учитель». Нагороджена грамотою відділу освіти Бородянської районної державної адміністрації (2009). Крім трудового навчання викладає образотворче мистецтво.

Працює над методичною проблемою «Використання арт-терапевтичного потенціалу народних ремесел на уроках образотворчого мистецтва». Вдосконалює методи і прийоми навчання, продуктивно використовує сучасні технології: робота в групах і парах, інтерактивні практичні заняття, прищеплює повагу до народних традицій. Розуміння засад інклюзивної освіти допомагає вчителю активізувати навчальну діяльність учнів і залучити їх до планування наступної діяльності через попередню роботу (випереджувальні завдання, повідомлення, підготовка, унаочнення). Розвиваючи дрібну моторику дітей з особливими потребами на уроках образотворчого мистецтва, залучає арт-терапевтичні можливості народних ремесел, таких як писанкарство, петриківський розпис, лялькарство та інші до формування життєвих компетенцій учнів.

Активно використовує в роботі інформаційно-комунікаційні технології, зокрема мультимедійні презентації, учнівські проекти, цифрові освітні ресурси з предмета «Трудове навчання», рекомендовані МОН України, та поширює їх серед колег. Володіє широким спектром освітніх стратегій: проводить інклюзивне навчання з учнями, які мають особливі потреби; велику увагу приділяє варіативній складовій навчальних планів: веде гурток “Писанкарство”, проводить заняття “Петриківський розпис”, цілеспрямовано розвиває творчі здібності учнів. Гуртки відвідують також учні з девіантною поведінкою, на яких заняття впливають позитивно, створюючи ситуацію успіху.

Продукує оригінальні ідеї: під її керівництвом учениця Максименко Наталія створила колекцію «Писанки Шулявки», яка протягом 2008 року експонувалася на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та була нагороджена Дипломом І ступеня Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Проводить велику роботу зі здібними та обдарованими дітьми. У 2007 році робота учня 10 класу Зелінського Антона “Відродження писанкарства в Україні” посіла призове 2 місце в ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів – членів НТУ МАН в секції “Етнологія” і брала участь у міжнародному конкурсі дитячих робіт з українознавства, де була відзначена сертифікатом і опублікована у журналі «Планета знань». Щороку вчитель є членом журі районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання та образотворчого мистецтва та має призерів: тільки у 2013 році учениця 10 класу Світельська Марія посіла ІІІ місце в області з образотворчого мистецтва, на районному етапі учениця 11 класу Сальвенчук Світлана посіла І місце, Зелінська Анастасія, 7-А – ІІ місце, Клишта Владислава, 10 клас – ІІ місце, Чиркова Катерина, 6-А клас – ІІІ місце, Швець Софія, 9-Б клас – ІІІ місце.

Проводить дослідно-експериментальну роботу. Апробувала підручник «Образотворче мистецтво», 5 клас (автори Бєлкіна Е. та інші), провела його ґрунтовний аналіз. Проводила майстер-класи «Відродження писанкарства в Україні», «Виготовлення писанки», «Виготовлення пензлика з котячої шерсті». У 2012-2013 начальному році провела 3 майстер-класи «Технологія писанкарства» для слухачів курсів підвищення фахової кваліфікації вчителів трудового навчання при КОІПОПК, майстер-клас з писанкарства у Київській міжнародній школі.

Якісно і різноманітно працює в позаурочний час. Зі своїми вихованцями відвідує етнографічні ярмарки в с.Пирогове, розширює їхній світогляд, поглиблює знання з історії та культури України. Значну увагу приділяє профорієнтаційній роботі з учнями, проводить зустрічі з цікавими людьми, майстрами своєї справи: заслуженими майстринями народної творчості України, писанкарками Світланою Вискочил, Зоєю Сташук та Оксаною Білоус, майстринею петриківського розпису Любов’ю Артеменко та іншими.

Вихованці учителя щороку беруть участь у численних конкурсах та виставках: «Духовний світ очима дітей», «Скарби рідного краю», «Новорічна іграшка», «Моя Батьківщина», «Мій рідний край», «Природа очима дітей», «Податки очима дітей», «Знай і люби свій край», «Україна вишивана», «Скарби твої, Україно» та інші й посідають в них призові місця. Колекція писанок учениці 3 А класу Насті Зелінської перемогла у районному конкурсі «Обдарована дитина» у 2009 році. Виставка робіт гуртківців та майстер-класи з писанкарства та лялькарства були яскраво представлені на звіті гуртків району у Тетерівській гімназії та районному святі «Місто майстрів», присвяченому Всесвітньому дню дитини, яке проходило у Клавдіївській школі.

Брала участь у УІ національній виставці-фестивалі «Великодня писанка – 2013» та щорічній загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна», присвяченій Дню Незалежності з виставкою робіт та майстер-класом, щороку разом із своїми вихованцями представляє Бородянський район на дитячому фольклорно-етнографічному фестивалі «Дитинства пісня великодня».

Кiлькiсть переглядiв: 519

Коментарi